Červenec 2022

VLAŠSKÉ OŘECHY

Vlašské ořechy využíváme v kuchyni při vaření či pečení, ořechy jsou kulinářská pochoutka, ale zároveň jsou velmi důležité pro naše zdraví. Říká se, že jsou ořechy dobré na nervy, ale nejen to. Při vnitřním užití mají blahodárný vliv na náš organismus. Každý den bychom měli sníst hrst vlašských ořechů abychom byli fit.
Vlašské ořechy obsahují až 60% tělu prospěšné cenné tuky, vitamíny A, B, C a vitamín E, minerální látky /nejvíce hořčík, draslík, fosfor, mangan, železo, zinek a mědi. Vlašské ořechy obsahují další cenné omega-3 mastné kyseliny.
Účinky vlašských ořechů jsou širokospektrální: snižují krevní tlak, léčí krevní sraženiny, posilují celkově nervy, léčí sexuální problémy, snižují riziko infarktu, brání arteroskleróze, jsou vhodné i pro diabetiky. Ořechy dokonce obsahují fytoestrogeny, tedy ženské hormony, které jsou velmi důležité pro ženy při přechodu nebo při premenstruačním syndromu.
Tudíž rada na závěr, užívejte pravidelně nejlépe denně hrst vlašských ořechů a budete fit jednoduše i bez chemických doplňků stravy, není nad přírodu.