Září 2022

SLUNIT SE ČI NESLUNIT

Slunce znak pozitivity, nabíjí náš organismus jak psychicky tak fyzicky. Přináší nám dobrou náladu, úsměvy ve tvářích, prostě každému se hned uleví když na obloze svítí slunce, svět je vždy krásnější. Tímto jsme tedy ovlivňováni psychicky.
Fyzicky nás sluneční paprsky přirozeně obdarovávají vzácným vitamínem D. Vždy tu pro nás slunce na obloze svítilo a nikdo nás před sluncem nevaroval a ani nebyla hrozbou rakovina kůže. Ovšem naše moderní společnost se vzdaluje téměř všemu co bylo přirozené , tudíž i před opalováním jsme varování kvůli rakovině kůže a jsme v podstatě varováni při pobytu na slunci na vzduchu kvůli oznovým dírám a znečištěném vzduchu. Dříve byl tedy pohyb na vzduchu i na slunci zdravý, v dnešní době pomalu abychom chodili ven v ochranných oblecich a na slunce by měli vycházet napatlaní umělými krémy a mléko s vysokými faktory. Přitom nikde není prokázáno, že používáním těchto krémů bylo možno předcházet rakovině. Je prokázáno pouze to, že takovéto krémy zmírní nebo zabrání spálení kůže.
Doporučila bych tedy zlatou střední cestu. Jak se říká všeho s mírou. Radujte se ze slunce, opalujte se střídmě a vybírejte si pokud možno přírodnější krémy zmírňující spálení, prostě krémy lehce vstřebatelné bez chemikálií.