Blog

Proč???

Jednoduché krátké slovo “proč”? Tázací příslovce a řada otazníků kolem něj. Proč ??? Proč se nám děje to či ono ? Proč se to muselo stát ? Proč právě já ? A řada dalších a dalších otazníků.
Ptáme-li se proč a hledáme odpovědi všude kde se dá evidentně se utápíme v depresích a úzkostech. Stále dokola hledáme odpovědi na to, co řešíme a utápíme se v tom. Mnohdy se snažíme pochopit co nelze a co nelze ani vysvětlit. Co tedy s tím? Možností není mnoho. Buď musíme přijmout skutečnost, že co se stalo neovlivníme a je potřeba se přestat ptát. Je důležité umět přijmout co se stalo, neulpět na vysvětlení. Musíte prostě přijmout co se stalo nebo co se děje a jít dál. Budete-li se utápět v otázkách proč , budete brzdit překonávání reality a nikam se nebudete posouvat.
Ať se Vám stalo cokoliv, otázkami proč
nic nevyřešíte. Jistou úlevu a vysvětlení dané situace Vám mohou přinést výklady karet, různé způsoby věšteb a rozborů s psychoterapeuty atd. Ale toto všechno nic podstatného nevyřeší. Postavte se ke vzniklé situaci realisticky, pokuste se ji přijmout a jít dál. Opakovanými otázkami se utrápíte a vytvářením konspiračních teorii co kdyby a proč a jak atd …, to je jen ztrácení času a motání se v začarovaném kruhu. Co se stalo, stalo se s je třeba jít dál.