Září 2022

PES

Pes nejlepší přítel člověka a tak to je. Náš pes nás bezmezně miluje takového jací jsme, jeho láska k nám je čistá a bezpodmínečná, vítá nás s upřímnou radostí a bez naší přítomnosti se trápí, stýská se mu doopravdy. Prostě přátelství mezi psem a člověkem je překrásné vzácné propojení.
Přestože nám náš milovaný pejsek občas připraví nečekané nepříjemné překvapení v podobě nešťastně rozbitych a zničených věcí, přesto to mít psa stojí za to. Všechny neúmyslně způsobené škody nám vynahradí svou věrnou láskou a jeho společností.
Krom největšího psího úkolu dělat nám společnost, jsou to především naši ochránci a obránci. Nejenže nás chrání před agresivními nepřáteli, kteří nás chtějí např. napadnout a ublížit nám, ale dokonce vycítí falešné nepřátele kolem nás, vycítí neupřímný záměr i u lidí, které považujeme za skvělé přátele. Náš psí kamarád na takovéto lidi více štěkají, nenechají se pohladit, vrčí a v nejhorším případě i kousnout. Toto psí varování nepodceňujte, přece jen kdo nemá rád psy nemá rád lidi.