Květen 2023

PÁLENÍ BOBKOVÉHO LISTU

Bobkový list neboli VAVŘÍN je symbolem ochrany, čistoty,úspěchu a vítězství. Je to koření pro každou dobrou kuchařku a hospodyňku, ale je to i potřebná ingredience pro čarovná magická kouzla. Při úplňku se dělají rituály na splnění přání.Na bobkový list se píší fixou přání a pak se spálí, aby se proužkem dýmu odvál k mocnému úplňku.
Bobkový list při hoření voní příjemnou uklidňující vůní, můžeme ho proto použít i jako vykuřovadlo proti stresu, únavě a nespavosti. Toto koření obsahuje látku zvanou cineol a specifické éterické oleje, které energicky čistí prostředí a zároveň pomáhají uvolňovat tělo i mysl a léčí dýchací cesty. Je tedy vhodné i pro astmatiky a nemocné s plicními chorobami. Již po pár minutách hoření kořeni příjemně provoní místnost a navodí klidnou atmosféru.
Pro ochranu domova, dobré rodinné vztahy , klid, štěstí a pohodu rodiny se nad vchodové dveře zavěšuje vavřínová větvička. Lístečky či malou větvičku vkládáme do peněženky, aby nám přinášely vítězství co se týče peněz, tedy aby se nám finančně lépe dařilo. Při vykuřování vavřínem příjemná vůně paradoxně odpuzuje šváby a hmyz, takže i z tohoto důvodu je dobré takovéto lehce dostupné a levné koření mít v každé domácnosti.