Blog

Nejdůležitější tři kameny pro harmonizaci čaker

Léčivé energické kameny mají nekonečno možností využití. Naše tělo má sedm čaker a abychom tyto čakry harmonizovaly potřebujeme k tomu sedm křistálových kamenů. Nejdůležitéjší tři jsou to tyto:
1/ ametyst – krásná fialová barva. Je to kámen harmonie myšlenek a uzemňování. Využívá se na léčení korunní čakry, pomáhá zlepšovat negativní mysl, zahání deprese a chmury. Pro meditaci či při relaxaci pokládáme těsně nad střed hlavy.
2/ lapis lazuli – kámen pro čakru obočí. Přikládáme ji uprostřed čela. Pomáhá při meditaci, narovnává pozitivní postoj k životu. Je to kámen zlepšující soustředění při učení, inspiruje nás k užitečným novým nápadům a probouzí naslouchání vnitřního já. Podporuje i léčení nemocí spojených s obličejovými dutinami.
3/ horský křištál – krásný čistý průzračně bílý kámen již jak název napovídá, očištuje od všeho zlého. Je to kámen ochraňující nás jak od zlých negací tak i nemocí a dokonce i proti uhranutí či prokletí. Při harmonizaci na čakru krku, tedy uprostřed krku mezi bradou a bránicí těla.