Prosinec 2020

NALHÁVÁNÍ O VZTAHU

Čas od času má každý z nás vnitřní pocit, že něco není v pořádku. Někdy máme potřebu všechno vyřešit a jindy to prostě zameteme pod koberec. Když už je toho pod kobercem moc, můžeme se snažit sami před sebou zvětšující se hromadu nehezkých věcí utajit.

Prozradíme vám sedm věcí, za kterými se nejčastěji schováváme a předstíráme, že jsou jinak.

 1. Klid X Nervozita.
  Mnoho žen se snaží dlouho zastírat to, že jsou nervózní v momentu, kdy je jejich partner na blízku. Pokud vám někdy řekne žena „já nejsem nikdy z partnera, nebo jeho chování nervózní“, zřídka kdy je to pravda.
 2. Očekávání omluvy X Hledání viny sama v sobě
  Je přirozené, že se cítíte být raněná, když vám partner ublíží, a měla by přijít jeho omluva. Pokud nepřijde, a vy začnete sami vnitřně hledat důvody k jeho ospravedlnění, pak se dostanete do dynamické nerovnováhy. Nakonec se místo otázky na jeho vinu „proč to udělal“, dostanete na „jak jsem to zavinila“.
 3. Udržení kontaktů X Ztráta spojení s realitou
  Nejste takoví, jací jste byli dřív. Přetrhali jste kontakt s minulým životem, přáteli a zájmy, které vás naplňovali a činili šťastnými. Pokud tvrdíte, že vám nic z toho nikdy nebude chybět, nebo že to tak není, pravděpodobně lžete sami sobě.
 4. Dáte na instinkt X Deaktivovali jste svůj alarm
  Se spokojeným vztahem přišel i příjemný pocit klidu a jistoty. I přes to se snažte za všech okolností udržet svůj vnitřní bezpečnostní systém v činnosti. Důvěřujte svým instinktům, které vám nejlépe napoví, jestli je všechno v zalité sluncem, nebo ne.
 5. Jste sami sebou X Snažíte se být dokonalí
  Pokud se obtěžkáte emocionálními zátěží, abyste se stali pro svůj protějšek dokonalými, a aby byl za každou cenu spokojený, připravte se na dlouhou, nezdravou a vyčerpávající cestu. Pamatujte si, že to, jak vás vnímají ostatní, je odrazem toho, jak se vy sami cítíte. Buďte sví a budete spokojení a žádaní. Obklopujte se lidmi, kteří vás vyhledávají pro to, kým jste a ne kým byste mohli být.
 6. Vyzařujete spokojenost X působíte unaveně a sklesle
  Pokud se vám stane, že se vás vaši nejbližší začnou ptát, jak se cítíte a jestli je všechno v pořádku, může to být jasným znamením, že se chováte jinak, než je obvyklé, aniž byste si to sami uvědomovali. Může to být známka toho, že jste s tím nepravým, nebo že jste se po cestě za jeho spokojeností až příliš odklonili od toho, co chcete právě vy.
 7. Radost
  Radost je přirozený stav bytí. Nejde o žádné neočekávané záchvaty nezvladatelného štěstí. Radost je pocit pohody, kdy sami cítíte, že život je prostě fajn a že si to zasloužíte. Zdraví vztah vás naplní radostí až po okraj. Vyhořelý vztah má vliv spíše na lhostejnost, kterou začnete vůči partnerovi a v podstatě k celému bytí pociťovat.