Blog

Když přichází smrt

Zrod nového lidského človíčka provází oslavy a velká radost. Probouzí se v nás krásné čisté procítěné emoce. Bohužel naopak když lidský život vyhasíná, nevíme jak se chovat a jak to zpracovat. Je těžké přijmout skutečnost , že ten koho milujeme odchází a nemůžeme tuto realitu změnit. Neuvěřitelně bolí, že ztrácíme toho koho milujeme a ještě nám nezbývá nic než přihlížet utrpení a bolesti. Jsou dva úhly pohledu jak odchod toho koho ztrácíme můžeme brát.
Buď popíráme, že lidsky život skutečně vyhasne a bojujeme o život umírajícího jak se dá. Vyhledáváme různé alternativní možnosti prodloužení života. Obracíme se různé duchovní spirituální léčitele, kartáře nebo vyhledáváme zahraniční zázračné metody a nakupujeme zaručeně účinné produkty. Prostě odmítáme tvrdou realitu a nechceme si pŕiznat pravdu, prostě tonoucí se stébla chytá. Někdy se nám muže stát, že se stane zázrak a nemocné bytosti pomůžeme nebo alespoň nějak ulevíme, ale hlavně ulevime sobě, že jsme pro tuto situaci udělali všechno co bylo v našich silách.
Na druhou stranu danou situaci zcela necháme osudu ať se děje vůle boží s zcela se vzdáme. Je těžké vědět jak se v takové situaci zachovat, zda bojovat či vše jen přijmout. Neexistuje žádný návod a ani lékaři nejsou bozi.