Listopad 2020

JAKÉ SVÍČKY POUŽÍVAT KE KOUZLENÍ

V nouzi přijdou vhod i obyčejné konzumní svíce z drogerie, ale jistě lepší jsou celobarevné (probarvené) svíce. Ty samy o sobě neobsahují žádný magický náboj, snazší může být proto pracovat se svícemi, které už jsou vyrobené na nějaký účel, tedy potřené magickými oleji, zaprášené bylinami a posvěcené.

Existuje několik technologií výroby svící a druhů vosků. Svíce mohou být buď lité nebo vzácněji tažené (máčené), ty se pak prodávají ve formě “nožičky párků” na jednom knotu. Ve složení převažuje parafín a stearin. Poslední dobou se objevují i svíce z palmového vosku. Ten je pokládán za nejušlechtilejší materiál. Vytváří zvláštní krystalickou kresbu po vychladnutí. Tradiční je samozřejmě včelí vosk, byť sehnat jiné než přírodně zbarvené svíce ze včelího vosku bývá extrémně vzácné. Svíce ze včelího vosku mají vyšší teplotu tání, buďte proto s nimi opatrní!

Na složení a na průvanu v místnosti závisí stékavost svíce, která může být v některých případech ohromná, což se nám hodí pro to, abychom z hoření svíce četli.